Strona Główna Kontakt SiteMap
 
Dom   (numer oferty: 2506)

Czechy 1

pow. Krakowski /gm. Słomniki / Kraków /Czechy
dworek 930.00 m2
990 000 PLN  (1065 PLN/m2 )
powierzchnia działki: 68793.00 m2
rok budowy: 1880
ilość pokoi: 14
ilość łazienek: 8
Przeznaczenie: mieszkalny, pensjonat, rekreacyjny
Stan techniczny: do remontu, do odnowienia
Technologia: cegła
Dach: gont
Media: gaz, woda, prąd
Ogrzewanie: CO gazowe
Typ własności: hipoteczne
 

opis

Zapraszam Państwa do zapoznania się z ofertą sprzedaży zabytkowego Dworu rodziny Mieroszewskich, położonego w miejscowości Czechy nr 1, w gmnie Słomniki, w powiecie krakowskim, o powierzchni ok. 830 m2 wraz z terenem parku, w skład którego wchodzi ponad 2.000 drzew oraz niewielki wąwóz (z dawnym korytem potoku) o powierzchni całkowitej ok. 6 ha. Przed wejściem głównym do budynku obok głównej bramy wjazdowej, znajduje się figura Matki Boskiej z dzidziątkiem na murowanym cokole. Dwór jest wpisany do rejestru zabytków Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków za numerem A-462. Nieruchomość jest położona w odległości ok 30 km od Dworca Głównego PKP w Krakowie oraz w odległości ok 20 km od granic miasta, oraz w odległości ok 8 km od planowanej drogi S7 (Gdańsk - Warszawa - Zakopane). Jest to ostatni taki dwór wraz z parkiem w malopolsce i w tak niewielkiej odległości od Krakowa. Dla powyższej nieruchomości został przygotowany i zatwierdzony decyzją pozwolenie na budowę, projekt budowlany mający na celu przebudowę i rozbudowę Dworu z zachowaniem jego historycznej bryły. W ramach przebudowy, na parterze, zaplanowano pomieszczenia mieszkalne. Główne wejście do budynku pozostało na środku dworu. Dwa wejścia boczne prowadzące do bocznych skrzydeł są powiązane osią komunikacyjną przebiegającą wzdłuż całego budynku. W aranżacji pomieszczenia biblioteki w centralnej części budynku, wykorzystano zachowane, zabytkowe kolumny w porządku toskańskim, ustawione na cokołach, dźwigających proste belkowanie z kostkowym gzymsem i dwa drewniane, bejcowane panele, zwieńczone przerwanym od góry tympanonem i umieszczonymi centralnie podłużnymi lustrami. Poprzez restaurowany ganek będzie można wejść do holu, z którego będą dostępne dwie garderoby i toaleta. Wschodnie, murowane skrzydło obiektu przeznaczono w poziomie parteru na część kuchenną i sypialnię z węzłem sanitarnym. Zachodnie, murowane skrzydło obiektu przeznaczono w poziomie parteru na salon kąpielowy i podobnie jak w skrzydle wschodnim sypialnię z węzłem sanitarnym. Bez zmiany w obu skrzydłach pozostały lokalizacje schodów prowadzących na poddasze i do piwnicy. Szerokość biegów klatek schodowych zostały zwiększone w celu dostosowania do obowiązujących przepisów i wygody użytkowania. Na poddaszu, w obu skrzydłach murowanych zaprojektowano 4 sypialnie z własnymi węzłami sanitarnymi – dwie sypialnie gościnne dwuosobowe i dwie jednoosobowe. Nad częścią środkową budynku będzie znajdowało się poddasze nieużytkowe, w którym zostaną zainstalowane urządzenia wentylacji mechanicznej i klimatyzacji. 
Rys historyczny obiektu można zweryfikować w ogólnodostępnych źródłach w internecie lub u Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 
Nieruchomość będącą przedmiotem sprzedaży stanowi grunt (pełna własność z założoną księgą wieczystą - bez obciążeń) wraz z zabudowaniami (zabytkowy dwór oraz kapliczka), oraz z parkiem. 
Dla nieruchomości tej obowiązuje nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który pozwala na zwięszkenie powierzchni o nową zabudowę która może wynieść ok. 1000 -1200 m2. A zatem docelowo można uzyskać powierzchnię nowej zabudowy ok 2.400 m2 PU plus aktualnie zaprojektwana powierzchnia dworu, która wynosi 930 m2 PU.
Zgodnie z ustaleniami nowego planu zagospodarowania, podstawowym przeznaczeniem terenów UP, w których mieści się oferowana nieruchomość, jest zabudowa usługowa z zakresu usług publicznych, obejmująca budynki i obiekty z zakresu administracji, oświaty, nauki i kultury, sportu, opieki zdrowotnej, itp. Dopuszczalne jest również przeznaczenie tejże nieruchomości, dla zabudowy usługowej z zakresu usług niepublicznych, w tym m.in.: handlu detalicznego, hotelarstwa, gastronomii, obiektów biurowych, finansowych, konferencyjnych i wystawienniczych, rzemiosła usługowego; a także funkcji mieszkaniowej w ramach budynku usługowego; jak również funkcjonowania obiektów, sieci i urządzeń infrastruktury technicznej innych niż wymienione powyżej, a także jako miejsce lokalizacji parkingów.
 Proponowana cena wyjściowa za nieruchomość wraz z projektem budowlanym na przebudowę oraz pozwoleniami budowlanym oraz konserwatorskim, wynosi 1.450.000 zł. Możliwość oględzin nieruchomości - w każdym czasie - po uzgodnieniu telefonicznym. 
Szczegółowe informacje na temat projektu przebudowy dworu, wizualizacje, projekty architektoniczne. pozwolenia na budowę oraz inne dokumenty związane z Dworem - są dostępne do wglądu w siedzibie biura. 
Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami oferty sprzedaży oraz do przystąpienia do negocjacji. 

Opiekun oferty:

Łukasz Miłkowski -
, 606216986
 
Jeśli są Państwo zainteresowani tą ofertą prosimy wypełnić i wysłać formularz. :
imię nazwisko:
telefon:
email:
 
pytanie/uwagi:
 
 
 
   
NIERUCHOMOŚCI KRAKÓW - biuro nieruchomości Kraków, nieruchomości Kraków, sprzedaż domów, sprzedaż mieszkań
MENU:   Strona Główna O firmie Kredyty Nasza Oferta Partnerzy Linki Kontakt