Strona Główna Kontakt SiteMap
 
Działka   (numer oferty: 2529)

Wichorze - 14 km od A1 ok.Grudziądza

pow. Chełmiński /gm. Stolno /Wichorze
inwestycyjna 83396.00 m2
150 000 PLN  (2 PLN/m2 )
Przeznaczenie: handel/usługi, mieszkalno/usługowe
Kształt/nachylenie: inny, lekko nachylone
Wystawa: północ, południe
Media: w granicy
Dojazd: asfalt, droga bita
Typ własności: własność
 

opis

Zapraszam Państwa do zapoznania się z ofertą sprzedaży zespołu dworskiego i folwarcznego z okresu XVIII-XX wieku, na który składają się min. ruiny dworu z oficyną, zabytkowy park, budynek gorzelni oraz ruiny domu gorzelnianego, spichrz, ogrodzenie, oraz staw. Przedmiotowa nieruchomość zlokalizowana jest w odległości ok 14,5 km od Autostrady A1 - zjazd na Lisewo (około 20 minut jazdy samochodem). W skład zespołu dworsko- parkowego wchodzi park o pow. 4,2025 ha, staw o pow. 1,22 ha , grunty orne (oznaczone RIIIa) o pow.0,6213 ha oraz pow. 2,2958 ha zabudowana budynkami lub ruinami budynków. Dwór z oficyną został wzniesiony w koncu XVIII wieku, jednakże z powodu upływu czasu uległ całkowitej degradacji. Budynek gorzelni parowej, która została wzniesiona w 1895 r., oraz komin gorzelni przybudowany do budynku gorzelni z cegły ceramicznej, są w stanie zadowalającym - wymagającym remontu. Dom gorzelnego wraz z garażem - z uwagi na upływ czasu oraz zniszczenia dokonane przez byłych najemców - jest w dużym stopniu zdegradowany. Spichlerz zbożowy – zbudowany w 1890 r., trzykondygnacyjny - ściany zewnętrzne budynku dobrze zachowane - stropy oraz pokrycie dachowe uległy częściowej degradacji. Stajnia z oborą - budynek obory aktualnie prawie w całosci uległ degradacji. Lodownia - obiekt z poczatku XX wieku, parterowy czesciowo zagłebiony poniżej poziomu terenu - uległ całkowitej degradacji. Kuźnia - z budynku pozostały tylko szczatkowe czesci fundamentów i murów.
Zabytkowy park został złożony w pierwszej poł. XIX wieku w stylu krajobrazowym, na dwóch stokach, podzielonych wawozem. W drzewostanie dominuja rodzime gatunki lisciaste: klon, lipa, dąb, jawor, jesion i kasztanowiec. Podwórze gospodarcze z zachowanym murem ogrodzeniowym aktualnie w stanie szczątkowym i siecią brukowanych dróg wewnętrznych. Dla terenu, na którym znajduje sie w/w nieruchomosc brak miejscowego planu
zagospodarowania przestrzennego. Nieruchomosc nie posiada żadnych obciążeń. Nieruchomość jest częściowo wpisana do rejestru zabytków. Z rejestru zostały wykreślone obiekty: budynek dworu z oficyną oraz budynek stajni z oborą - z uwagi na ich stopień - całościowej degradacji. Teren w sposób idealny nadaje się na cele hotelowo - rekreacyjne, jak również dla zaspokojenia celów mieszkaniowych. Bardzo dobry dojazd z Autostrady A1 jest niewątpliwym atutem tej lokalizacji. Zapraszamy do zapoznania się z nieruchomością oraz składania ofert. 

Opiekun oferty:

Łukasz Miłkowski -
, 606216986
 
Jeśli są Państwo zainteresowani tą ofertą prosimy wypełnić i wysłać formularz. :
imię nazwisko:
telefon:
email:
 
pytanie/uwagi:
 
 
 
   
NIERUCHOMOŚCI KRAKÓW - biuro nieruchomości Kraków, nieruchomości Kraków, sprzedaż domów, sprzedaż mieszkań
MENU:   Strona Główna O firmie Kredyty Nasza Oferta Partnerzy Linki Kontakt